середа, 31 березня 2021 р.

Мініатюрні світи поруч із нами: проєкт фотографа з Угорщини Péter Csákvári

 


Щодня у всьому світі розпочинається багато цікавих творчих проєктів. Чимало з них знаходять в інтернет-просторі «своїх» глядачів.

Деякі, хоч і менше, на жаль, продовжують існувати й розвиватися після того, як мине хвиля найпершого успіху. А ще менше тих, які митці розвивають роками.

На щастя, угорський фотограф-мінімаліст Péter Csákvári прикипів до свого проєкту «Tiny Wasteland» душе. Від його початку збігло вже кілька років, світ побачило близько 200 світлин.


А митець знову й знову знаходить, що сказати про свій власний світ. Адже «Tiny Wasteland» – то цілий всесвіт крихітних людей, які живуть, працюють, відпочивають, кохають і сваряться потрапляють у халепи й рятують світ зовсім поруч із нами, «звичайними», людьми.


Особливо цікаво, що лаштунками для цього міні-світу є буденні речі. Важко стримати усмішку, коли бачиш, як герої його робіт займаються важливими і нелегкими справами: надувають родзинки у великі виноградини, мандрують пустелею з чіпсів чи катаються на санчатах на шматках пирога, притрушеного «снігом»-цукром.


Більше про незвичайний проєкт, що дозволяє глянути під новим кутом на звичайні буденні речі, можна дізнатися на сторінці фотомайстра в інстаграм: https://www.instagram.com/tinywasteland/


Приємного перегляду робіт Péter Csákvári та гарного дня, друзі!




вівторок, 30 березня 2021 р.

"Вітамінки гарного настрою": яскраві й позитивні валяні іграшки від латвійської майстрині Linda Brike

 


Інколи можна почути, що яскраві кольори в творчості різних митців особливо привертають увагу під час зимової негоди. Такі собі «візуальні вітамінки», які надають сил і підтримують під глядачів і вберігають від поганого настрою, викликаного сірими кольорами за вікном.


Однак, як на мене, яскраві сонячні кольори та приємні дрібнички, що викликають щирі усмішки, завжди доречні – за будь-якої погоди. Й моя думка точно не унікальна.

Це – одна з причин, чому творчість сучасної латвійської мисткиня Linda Brike користується популярністю серед любителів саморобних іграшок далеко поза межами її рідної країни.

Коли більш ніж десять років тому мисткиня спробувала взятися за валяння з шерсті, вона й не підозрювала, що хенд-мейд із захоплення перетвориться на стиль життя.

Усе більше підписників слідкує за її сторінкою в інстаграм: https://www.instagram.com/lindabrike/



Її фолоувери із зацікавленням чекають на все нові роботи майстрині – пташок, здебільшого різноманітних папужок, хоча й далеко не тільки їх, та різноманітних звірят. Бо майстрині подобається створювати дуже різноманітні іграшки, й кожен із любителів іграшок зможе знайти серед її робіт щось на свій смак.


Приємного перегляду робіт Linda Brike, друзі, та гарного вам дня!




понеділок, 29 березня 2021 р.

Привітні будинки з вікнами, що світяться, на ілюстраціях харківського художника Микити

 


Якось в інтернеті мені трапилася порада для художників-аматорів, що розпочинати вчитися малювати самотужки можна зі скетчів будинків на вулиці. Мовляв, це – простіше ніж пробувати без навичок відтворювати людську фігуру.

Можливо, порадник керувався думкою, що будинки, на відміну від людей-моделей. Не здатні поцікавитись: це ти мене таким бачиш? Може, варто змінити окуліста? Бо, насправді, аби розкрити красу споруди, передати її індивідуальність, потрібні неабиякі мистецькі навички.

Тому, коли мені трапилася інстагам-сторінка художника з Харкова Микити:

https://www.instagram.com/citiesandsketches/  я була певна, що автор має не лише талант, але й професійну освіту: ось так «відчувати» урбаністичні пейзажі – то справді дар, помножений на практику й досвід.

Щодо практики, то без сумніву: Микита розпочав малювати ще в дитинстві й приділяв цьому заняттю чимало уваги та старань. А от за освіту митець – програміст, архітектуру не вивчав професійно, як, до речі, й власне малювання.

Його скетчі справляють справді магічне враження за рахунок не лише старанно дібраної натури, дбайливому пропрацюванню деталей  і вмінню побачити красу в буденному. Також численних прихильників приваблює світловий ефект, до якого вдається митець. Здається, що вікна його будинків привітно світяться, сповнюючи душі глядачів теплом і затишком.

Приємного перегляду робіт Микити і гарного настрою, друзі, на весь день!



четвер, 25 березня 2021 р.

Жодного дня без кота: стоденний творчий челлендж від американської художниці Emily Paquin

 


В інтернеті можна знайти якщо не все потрібне, однак дуже багато корисних і вже точно цікавих речей. Скажімо, тут багато малюків і фотографій котів – на будь-який смак.



Тож аби авторка чи автор, який вирішив обрати для себе жанр «котоживопису» виділився серед інших художників, він має придумати щось незвичне.

Або ж запустити челендж у прагненні вдосконалити свої творчі вміння та вкинути виклик самому собі. У результаті, до речі, успішне втілення цього челенджу в життя може додатково принести й популярність.


Саме такі трапилось із американською студенткою Emily Paquin, яка студіює ілюстрацію й анімацію в Університеті штату Массачусетс (США). Вона вирішила упродовж ста днів поспіль викладати на своїй сторінці в інстаграм малюнки котів.


У результаті багато шанувальників зображень котиків із задоволенням слідкували за сторінкою: https://www.instagram.com/catwheezie/




Вражає не лише наполегливість і талановитість дівчини, але й її вміння знаходити цікаві сюжети, вміння «присмачити» гумором буденну ситуацію, а також справжня любов до котів і знання їхньою поведінки.

Приємного перегляду робіт Emily Paquin і гарного дня, друзі!




середа, 24 березня 2021 р.

Затишні миті буденного щастя в ілюстраціях художника із США Pascal Campion

 

Зазвичай, людям подобаються яскраві екзотичні ілюстрації, які зображають далекі країни чи неймовірні пригоди. Вони ніби розсувають рамки буднів, дозволяють відпочити й покращують настрій.

А чи аж так потрібно для гарного настрою розсувати рамки буднів? А може, варто піти іншими шляхом і пошукати красу саме в щоденному бутті?


Є митці, які поділять саме цю точку зору. І до їх когорти належить сучасний американський ілюстратор із французьким корінням Pascal Campion. Разом зі своєю коханою дружиною та трьома дітьми він мешкає у Сан-Франциско. І саме родинне життя підказує йому все нові вдалі сюжети для творчості.

Справа в тому, що його світлі, ледь наївні й такі світлі ілюстрації видаються зрозумілими та близькими глядачам з різних куточків світу. Прості й звичні сюжети так легко приміряти на себе зовсім різним людям.


Тут і будні та свята родини з трьома малими дітьми, і затишні вечори та веселі будні закоханих, і тихі ранки й замріяні ночі тих, хто надає перевагу самотності та присутності улюблених домашніх тварин поруч.


Біьше робіт митця, на будь-який смак, ви зможете знайти на сайті: https://gallerypascal.com/


Приємного перегляду робіт Pascal Campion і гарного дня, друзі!