субота, 31 серпня 2019 р.

Пригоди малого лисенятка і його господаря від цифрового художника з Малайзії Wee Yee Chong




Осінь – час, коли повинні здійснюватись мрії. Звісно, добре. аби вони збувались самі собою і завжди, не звертаючи увагу на календар і годинник. Пале саме восени в багатьох творчих людей прокидається прагнення втнути щось неймовірне і змінити своє життя. Хоча для декого й осені для цього не потрібно.

Ось, скажімо, сучасний малайзійський цифровий художник Wee Yee Chong. Він стверджує, що вміє малювати лише дуже милих тварин, мовляв. спеціалізація у нього така. Але справа не лише в цьому, а в тому, що він дуже хотів мати свого домашнього улюбленця. І через об’єктивні причини не міг завести котика чи песика.

У результаті він стволин ідеального домашнього улюбленця – мале пухнасте й великооке лисеня, що зручно розміщується в долонях і збирає купу лайків, коли в соцмережах з’являється чергова світлина, де розміщено і його зображення.


 Думаю, що своєю популярністю маля завдячує не лише милій зовнішності, але й спостережливості та вмінню відзначати деталі Wee Yee Chong. Бо це – аж ніяк не зразковий домашній вихованець із вигадок тих, хто не має тварин.



Лисеня – малий розбишака, що капостить, перевіряє світ на міцність. Відмовляється від корисної їжі й намагається заволодіти увагою господаря,коли тому треба працювати. І при цьому завжди повертається додому після погулянки, дуже ласкавий і робить усе, щоб господар не відчував самотності.


Сподіваюся. друзі, що й вам сподобається лисеня Wee Yee Chong. Гарного початку осені!




Шовкові тигрячі лапи, що захищають Китай і весь Усесвіт


У Китаї завжди було особливе ставлення до традиційної народної іграшки. Серед багатьох захисних функцій, притаманних китайським оберегам, особливе місце посідають ті, що приписують іграшковому тигру. Адже він – цар диких тварин й «істота янь» (чоловічий початок). Тигр завжди приносить удачу й навіть його зображення здатне подарувати велику силу й захистити свого власника у найбільшій скруті. Він – втілення мужності й відваги – здатен на рівних боротися з демонами й злими духами і перемагати їх.

Тож чи диво, що іграшкового тигра такчасто дарують китайським малюкам? Узагалі, іграшки-обереги й перші дні життя новонародженого у цій країні пов’язані нерозривно: ще коли майбутня матуся перебуває в очікуванні радісної події, вона невтомно оточує себе саморобними оберегами. А з тої миті, коли її сину чи доні виповнюється місяць й немовля вже можна показувати стороннім, до нього у готі починають навідуватися численні родичі.

За давньою традицією вони мають протягом 100 днів дарувати найменшому членові родини м’які іграшки, виготовлені ними власноруч. Остання умова – визначальна: лише іграшки, виготовлені з любов’ю та щирими побажаннями гарного майбуття, здатні перетворитися на могутні талісмани, що відженуть все зло, яке інакше могло б зашкодити дитині.

Почесне місце серед цих подарунків було відведено саме зробленим із тканини тиграм. Раніше їх виготовляли з шовку і набивали їх рисом. Зараз же доста часто використовують бавовну й тирсу. Однак незмінним залишаються пишні яскраві прикраси таких текстильних фігурок: яскраві святкові кольори, вишивка, у тому числі – жаккардова, аплікації. Такі тигри бувають «звичайними», хай і доста символічними, двоголовими і навіть – чотириголовими, інколи дарують цілі тигрячі родини, дарують також подушки з тиграми і шапки у вигляді тигрових голів. Для багатьох китайських малюків саме подушка-тигр залишається улюбленою аж до їх дорослішання.

Такі іграшки дарують не лише малюкам до року, але й дорослішим дітям. На свято Дуан’у – у п’ятий день п’ятого місяця за Місячним календарем – у Китаї традиційно їм дарують таких саморобних зшитих тигрів, або ж, як альтернативу, малювали малим на лобі жовтою фарбою тигрячу морду – символ здоров’я, сили та мужності. Найчудовіше ж у цьому звичаї є те, що, переживши стільки століть, він майже без змін дійшов і до нашого часу.

Ще одне незвичне, з точки зору європейців, використання іграшкових тигрів – це перетворення їх на своєрідний аналог янголів-охоронців. Але щоб вони якнайкраще виконували свою головну місію – охорону й захист дверей, за якими лежить Шлях до Неба – треба зібрати разом П’ять Тигрів, кожен із яких має притаманне лише йому особливе значення.
Правильно розставлена п’ятірка Тигрів символізує магічний хрест – символ, здатний протистояти будь-яким злим силам.

Посередині такого хреста перебуває Жовтий Тигр – він же Тигр Середини, – що протягом довгих століть вважався уособленням самого китайського імператора (імператора Середини - центру світу, де, звісно, й розташовувався Китай). Тож і на Жовтого Тигра покладалася найбільша відповідальність щодо захисту самого осереддя світобудови.
По боках розміщувалися його підлеглі, чиї функції були більш скромні: вони охороняють чотири двері, що ведуть у наш світ та володарюють над чотирма порами року.

Із західного боку від сил Хаосу наш світ береже Білий Тигр, який за китайською традицією також асоціюється з жіночим першопочатком (інь). Він слугує символом жінки, Землі, матерії, яка втягнена у вічне протистояння з духовними силами. Також він є символом країни мертвих (не забуваємо, що для китайців колір трауру - білий).
Зі сходу світ надійно захищає Синій (за іншою версією - Зелений) Тигр, який завжди перебуває у краю вічного весняного квітнення й буяння різнотрав’я.
Непримиренний Червоний Тигр - втілення пристрасті, вогню, життєдайної сили, плодючості й літа - мешкає на Півдні.

А Чорний Тигр не лише некліпно охороняє Північ, але й роздає вказівки зимовим холодам і снігу. Саме йому доручена надважлива місія: усіма силами оберігати життєдайну воду, без якої неможливе стане життя, а значить – і втратить сенс невпинна зміна циклів – миттєвостей, дня й ночі, місяців, сезонів і років.
Але поки ця п’ятірка тримається разом і ладна виконувати свої обов’язки будь-якою ціною, Всесвіту нічого не загрожує.
А враховуючи те, скільки таких п’ятірок розкидано по всьому Китаю, можна не хвилюватися: наш світ у надійних лапах… і хвостах. Хай і зроблених із шовку чи з бавовни.


четвер, 29 серпня 2019 р.

Коти, прекрасні увесь рік: роботи американської художниці Mary Lake-Thompson





Остання п’ятниця літа ніби аж натякає, що саме час розшукати солідну підбірку зображень котів і кошенят саме в літньому антуражі. Однак нащо шукати легких шляхів чи обмежувати себе тематично?


Особливо, якщо можеш розповісти про цікаву художницю, яка малює котів (і далеко не тільки котів!) не обмежуючи себе рамками якоїсь пори року. Тож давайте помилуємося дуже різноплановими роботами американської майстрині Mary Lake-Thompson.



На сьогодні це, до речі, успішна торгова марка: дитяче захоплення малюванням мисткиня свого часу перетворила на професію, а потім – на успішний бізнес-проект.




Спершу вона виставляла свої картини. присвячені дітям і домашнім улюбленцям, у галереї, потім почала створювати листівки з оригінальними зображеннями, а потім, за підтримки рідних, – друкувати картини на побутових предметах.



Тож на сьогодні її ім’я в США пов’язано саме з назвою компанії, чия продукція підіймає настрій. Більше про її творчість можна дізнатися на сайті: https://www.marylakethompson.com


А ми милуємося картинами Mary Lake-Thompson, на яких коти чудові увесь рік. Гарного дня, друзі!




середа, 28 серпня 2019 р.

Мелодія щасливого літа в картинах британського художника Ted Dyer




Музика літа – це не звуки, які вловлює вухо, а стан душі. Одному з найбільш популярних на сьогодні художників Великобританії Ted Dyer добре відоме це твердження.



Адже багато його пейзажів присвячено зображенню саме цієї чудової пори року. При цьому, завдяки особливій манері письма складні композиції у його відтворенні видаються простими і водночас легкими, повними світла й повітря.



Не так важливо, яка насправді погода в Англії влітку. Найтонші відтінки, легкі, майже невагомі доторки пензля до полотна – і в результаті народжується прекрасна реальність, яка подобається глядачам, незалежно від того, в якому куточку світу вони перебувають.



Він зображає реальні морські пейзажі, і водночас – симфонію ранкового чи вечірнього сонця, щастя тих, хто спостерігає цю красу, гру світла на хвилях і радість життя.



Приємного перегляду робіт Ted Dyer і гарного вам дня, друзі!