понеділок, 30 листопада 2020 р.

Оригінальні й прекрасні роботи британської візуальної художниці Faye Halliday

 


Можливо, хтось згадає з дитинства казкового героя на ім’я Haathi? Це – з «Книги Джунглів» Р. Кіплінга, так там звали ватажка слонів – мудрого, грізного й справедливого. І в перекладі з хідні це слово і значить «слон».


Саме так назвала свій творчий проєкт сучасна британська візуальна художниця Faye Halliday.


Вона полюбляє мандри і якось під час подорожі завітала на Фестиваль слонів в індії. Видовище розфарбованих яскравими візерунками прекрасних велетів справило на неї незабутнє враження. Саме тоді вона вирішла спробувати нову техніку малювання.


Це – зображення тварин, птахів, мешканців моря, створені із плетива ліній, світла й тіні. Але це ще не все: вона дуже ретельно вирізає деталі малюнку так, щоб фон «розфарбовував» зображення.


А в якості фону обирає якісь екзотичні краєвиди, море, схід сонця. Художниця мандрує тропічними країнами, Й продовжує створювати дивовижні картини екзотичних і звичних тварин.


Приємного перегляду робіт Faye Halliday і гарного дня, друзі!





неділя, 29 листопада 2020 р.

Захопливі пригоди й буденність у світі білих мишенят від американсько-тайванської художниці Lucia Heffernan


У багатьох людей накопичилися претензії до цього року. Не вдаватимемося зараз у роздуми, наскільки ці претензії виправдані. Й навіть не зазначатимемо, що, цілком можливо, й рік має претензії до людства.


Гірше інше: інколи можна почути «заспокоєння»: мовляв, а що ви хотіли від року пацюка (він же рік миші)? Звісно. Кожен має право на симпатії чи антипатії, зокрема до мишок. Хоча тут я маю зазначити, що на Сході, звідки й запозичили «тваринний календар», це – символ процвітання й багатства.


Але є чимало людей, у яких миші, принаймні, білі, ті, яких тримають як домашніх улюбленців, викликають щиру симпатію. Саме до цієї когорти й належить сучасна художниця американсько-тайванського походження Lucia Heffernan.

Серед її доробку – чимало ілюстрацій, присвячених різним тваринам, які поводять себе мов люди й при цьому зберігають свої риси. Багато несподіваних сюжетів і м’якого гумору.

І є ціла серія робіт про білих мишенят, що займаються спортом, подорожують, відпочивають, влаштовують романтичні побачення… Одним словом, поводять себе, мов люди.

Або ж як казкові персонажі, що можуть прийняти ванну з шоколаду, стати ніндзя-мишкою й майстерно вихопити шматочок сира з пастки або ж приготувати гігантський святковий торт із сиру ж.

Більше про творчість майстрині можна дізнатися на її сайті: https://www.luciaheffernan.com



Приємного перегляду робіт Lucia Heffernan і гарного вам дня, друзі!




пʼятниця, 27 листопада 2020 р.

Морське узбережжя замість полотна: незвичайні роботи французького художника Sam Dougados

 

Пісок – ненадійний будівельний матеріал. Замки, вибудовані з нього, живуть недовго, швидко поступаючись вітру чи й морським хвилям, якщо їх вибудувати на узбережжі.


А що вже тоді казати про малюнки на піску – велетенські малюнки, створені під час відливу з таким розрахунком, що море поглине їх, наступаючи трохи згодом на берег? Здавалося б, ось він – символ ефемерності буття.


Почасти так воно і є. Французький художник Sam Dougados, який прикрашає своїми робота пляжі Франції, Ірландії, Марокко, Італії, Англії, Португалії та інших країн, не переймається через їхню недовговічність. Для нього саме тендітність і витонченість, швидкоплинність асоціюється з красою.

При цьому він вміло використовує відведений на малювання самою природою час, аби створити складні геометричні візерунки, які краще розглядати віддалік. Тоді можна оцінити масштаб і вмілу гру з перспективою й оптичною ілюзією,


Більше про творчість митця можна дізнатися на його сторінці: https://www.sam-dougados.com/en/home-2/


Приємного перегляду робіт Sam Dougados і гарного дня, друзі!




 

 

четвер, 26 листопада 2020 р.

Про котиків і котиськ із гумором і любов'ю: ілюстрації італійської художниці Margherita Grasso

 


Листопад для тих, хто не любить осінь, звучить майже як синонім поганого настрою, втрати сил й бажання якимось чином перестрибнути відразу на кілька тижнів, аби наблизитись до новорічних свят.

Менш радикально налаштовані люди заперечують, що й у листопаді можна жити. Якщо подбати заздалегідь про затишок у домівках, яскраві шалики-шкарпеточки для збільшення яскравих кольорів довкола, про те. аби не переводилися книжки під рукою.

А ще – про котиків. Котиків цього місяця не буває замало. А хто не може завести собі цілої котозграї, то на допомогу прийдуть фотографії цих милих, здебільшого, створінь із інтернету.


Або ж їхніх малюнків. Ось таких, наприклад, як ілюстрації сучасної італійської художниці Margherita Grasso. У її творчості, справді, значне місце відведено котам.


От, скажімо, у неї є цикл творів про малих і зворушливих дівчаток і не менш зворушливих котиків. Хоча ні, я не так сформулювала: дівчатка й справді зворушливі. А ось котиська часто незадоволені. І я їх інколи навіть трішки розумію: дітиська, навіть найчарівніші, бувають не дуже обрежні з котами, хай і не усвідомлюють цього.


Є в неї картини, присвячені популярній темі: я та моя кішка робимо зарядку разом. Планка з кішкою зверху дуже бадьорить. Хоча хтозна, може. Коти таким чином прагнуть допомогти господаркам втриматись у незручній позі? Чи їм просто цікаво, чим займаються дивні люди.

Одним словом, усі зможуть знайти серед різноманітних робіт мисткині на її сторінці6 https://www.behance.net/sisterem71e5 щось на свій смак.

Приємного перегляду робіт Margherita Grasso і гарного вам дня, друзі!