субота, 30 січня 2021 р.

Мереживні паперові витинанки від майстрині з АОЕ Julia Ibbini

 

Як можна поєднати електронну музику, елементи арабської архітектури, традиційний розпис емаллю та спеціалізований комп’ютерний алгоритм  і лазер? І, головне, що можна після цього отримати в результаті такого поєднання?


У випадку сучасної майстрині з Арабських Об’єднаних Еміратів (яка наполовину – йорданка, наполовину – британка) Julia Ibbini неймовірні візерунки з паперу.

Саме за допомогою лазеру й кольорових чорнил, якими вона розфарбовує свої вироби власноруч, майстриня вкотре доводить, що при поєднанні паперу й таланту можна отримати дивовижні речі.

Її невагоме «плетиво» вражає геометричною чіткістю складних елементів і водночас їхнім незвичайним поєднанням, загальним візерунком, від якого неможливо відвести очі.

Сама мисткиня стверджує, що її надихають елементи різних культур. Вона прагне за допомогою паперу створити розгорнуту метафору мультикультурності, показати глядачам усю красу й різноманітність світу.

Приємного перегляду робіт Julia Ibbini та гарного дня, друзі!




четвер, 28 січня 2021 р.

Мальовнича зимова казка в роботах канадського художника Richard De Wolfe

 


Уже добігає до завершення перший місяць року. Зимонько-зимо, куди ти квапишся?! Та, все ж. ще не остаточно підзабуті зимові свята, а отже, й магія самої зими.

Тому, попри те, що за вікном, здебільшого, «незимова» погода, тягне помилуватися картинами із засніженими краєвидами. А інколи – й перебрати спогади про нещодавні свята.

Саме тому сьогодні милуватимемося роботами канадського художника-самоука Richard De Wolfe. Не дарма ж на батьківщині його роботи користуються заслуженою популярністю, проходять його виставки (перша, о речі, уже у 18 років). Його роботи зберігаються у приватних колекціях у Канаді, США й навіть у Європі.



Одна з причин полягає в тому, що на його полотнах – добрі казки, яких інколи не вистачає в буденному житті. Інколи, особливо, коли мова йде про зимові свята, це і справді казки: зображення Санта Клауса, сніговиків, білих ведмедів і пінгвінів, які поводяться мов люди.

Та часто це – ідилічні пейзажі, де зображення диких і прекрасних тварин і птахів доповнюють білосніжно-прекрасні краєвиди.

 А ще – песики й кошенята – і як товариші дитячих розваг у дещо пасторальній сільській місцевості, й на фоні різдвяної ялинки, бо це – окрема категорія новорічних малюнків, яка викликає гарантовані усмішки й підіймає настрій у глядачів: кошенята й цуцики у святкових лаштунках.


Приємного перегляду робіт Richard De Wolfe і гарного настрою цієї п’ятниці, друзі!




середа, 27 січня 2021 р.

Тендітні й прекрасні скульптури з металу від англійської майстрині Michelle McKinney

 


Звісно, виготовлення скульптур із металу – не унікальне явище. Цей непростий для обробки, але вражаючий за своїми можливостями матеріал.

Тож багато скульпторів і різних країн звертаються до цього творчого напрямку, часто – із вражаючим результатом, зумовленим їхнім талантом.

А інколи. коли на допомогу таланту приходять сучасні інноваційні технології та майстерність і незвичайний задум, то й результати ошелешують глядачів, які не завжди й вірять, що перед ними – металеві речі.


Саме таке ставлення часто характерне до творчості сучасної британської скульпторки Michelle McKinney. За її плечами – робота в ювелірній галузі. Та потім вона перейшла від створення прикрас до арт-об’єктів.

Майстриня створює тендітні, майже невагомі металеві листя, метеликів і бабок, квіти. Щоб досягти ефекту прозорості, вона виготовляє власноруч сітку з латуні чи міді або ж використовує металеву сітку.

У результаті глядачів заворожують прекрасні й тендітні скульптури, виготовлені так майстерно, що нелегко зрозуміти, як саме вони були створені.


Приємного перегляду робіт Michelle McKinney і гарного дня, друзі!




вівторок, 26 січня 2021 р.

Дивовижний печворк від американської художниці Rebecca Barker: фарби і пензлик замість голки й тканини

 

Коли я вперше побачила роботи сучасної американської художниці Rebecca Barker, то із зацікавленням відзначила, як у них гармонійно поєднуються сюжет малюнку і візерунки у техніці печворк і квілт.


Щоправда, я спершу цілком серйозно була переконана, що мисткиня поєднала у творах такі різні техніки, як малювання й клаптикове шитво.

Тим більше, що на її батьківщині дуже розповсюджена культура «клаптикових ковдр», яких у сільській місцевості господарки робили ще в минулому столітті почасти не лише для функціонального вжитку, але й як прикраси інтер’єру.


Візерунки при цьому були як оригінальними, які вигадувала певна майстриня, так і традиційними, які жінки копіювали одна в одної. Аби ковдра була справжньою прикрасою дому, треба було докласти чимало зусиль, особливо у підбиранні відтінків і кольорів, форми й структури клаптиків, добре продумати їхнє поєднання.


Тож я думала, скільки ж часу в Rebecca Barker забирає «підбір матеріалів» до тої миті, коли збагнула, що це – цікавий образотворчий проєкт під назвою… саме так, «Клаптикові ковдри».

Кожна деталь картин старанно продумана й виписана, художниця й справді надає великого значення природності поєднання пейзажів чи натюрмортів із «доповненням», стилізованим під зшите з різнобарвних шматочків тканини полотно.

Більше про незвичайні картини художниці можна дізнатися на сайті: http://www.barkerquiltscapes.com/


Приємного перегляду робіт Rebecca Barker і гарного дня, друзі!




понеділок, 25 січня 2021 р.

Дивовижні й прекрасні картини з паперу від англійської майстрині квілінгу Bekah Stonefox

 


Милуючись роботами сучасної британської майстрині Bekah Stonefox, не втомлююся дивуватись не лише тим, які бувають талановиті люди на світі, але й тим, які дивовижні можливості відкриває перед творчими особистостями звичайний папір.

Звісно, аби створити роботи, що вражають, у техніці квілінг, замало мати лише матеріал, хай і такий універсальний. Тут навіть таланту буде замало. Потрібна ще відпрацьована роками техніка й неймовірна терплячість.

Сама майстриня зазначає, що для того, аби викласти одну картину, їй потрібні тисячі вузьких смужок кольорового паперу. І кожна з них має бути на «своєму» – призначеному лише для неї місці.

Саме такий підхід дозволяє відтворити мисткині шерсть і хутро тварин, луску риб чи змій тощо. Не менш вражаюче пропрацьованими виглядають її портрети.


Загалом, усі роботи майстрині дуже оригінальні й самобутні, кожна, завдяки грі з кольорами й фактурою матеріалу, має свій власний настрій. Тож шанувальники творчості художниці по паперу із захопленням стежать за її сторінкою: https://www.facebook.com/Bekabeepaperartist/, очікуючи нових цікавих творів.


Приємного перегляду робіт Bekah Stonefox і гарного дня, друзі!