пʼятниця, 31 серпня 2018 р.

Летючі будинки в безлюдних пейзажах: незвичайні колажі німецького майстра Matthias Jung







Для того, аби створити фантастичні пейзажі не варто обов’язково на фоні грізних скель «приліплювати» грізного дракона, домальовувати хвіст плавцю, що змагається з грізною хвилею чи приліплювати космічну таріль із зеленими від довгої космічної хитавиці прибульцями на найвищий хмарочос.





Тобто, звісно, ніхто не забороняє зробити щось подібне. А доклавши певних зусиль, можна і з таких поважних (за віком) сюжетів виліпити щось оригінальне. От тільки чи помітить тоді глядач усю красу й несподіваність пейзажів?


Німецький художник й архітектор Matthias Jung обрав інший шлях, спираючись саме на професійну освіту. Він створює колажі: бере цілком реальний, хоч і «нецивілізований» пейзаж – пустки степів чи льодовиків. А потім органічно «вбудовує» у таке тло будинки. І, звісно, не звичайні, а… летючі.

Саме тут і стає у пригоді хист архітектора6 кожна його робота скидається на пазл, де будь яка деталь має бути припасована точно на своє місце й нести певне смислове навантаження. І при цьому цих деталей не має бути забагато, щоб не переобтяжувати простір пейзажу.


Що цікаво. пейзажі на картинах Matthias Jung скрізь безлюдні, будівлі в повітрі – усі сюрреалістичні, а от емоції вони викликають різні – від доброзичливої усмішки до суму. Можливо, це вміння передати настрій через дрібниці і приваблює до його робіт шанувальників творчості митця.

Більше про його творчість можна дізнатися за посиланням: https://www.zabadu.de/


Приємного перегляду робіт Matthias Jung, друзі!







четвер, 30 серпня 2018 р.

Чудові коти в роботах американської художниці Lucie Bilodeau








Що цікаво, людям більше подобається зображення котиків ніж леви чи слони. Звісно, це твердження аж ніяк не слугує узагальненням досвіду всіх довкола. 


На світі чимало тих, хто щиро захоплюється творчістю художників-анімалістів попри те. які самі тварини чи птахи зображені на їхніх роботах. І навіть існує категорія людей, які не люблять п’ятницю через те, що у цей день особливо масово в інтернеті з’являються зображення котів,кок і кошенят.


Але буває й таке, і не рідко, що художник чи художниця малює найрізноманітніших тварин. Цим роботами захоплюються знавці. А от користувачі в інтрнет-просторі найбільше лайкають саме… так-так, котиків.


Скажімо, художниця канадського походження, яка зараз мешкає в США, Lucie Bilodeau, добре відома фахівцям. 


Вона має престижну фахову освіту, вивчала історію образотворчого мистецтва, мандрувала африканським континентом, аби зблизька вивчати тварин. У результаті ї виставки проходять із успіхом, а роботи неодноразово відзначалися престижним преміями.


Однак художниця щиро любить малювати котів – неважливо, якого кольору, породи чи віку. І в неї це виходить так чудово, що на різних сайтах, присвячених цим граційним створінням, ви майже напевне знайдете її роботи у підбірці на кшталт «кращі малюнки котів» чи «симпатичні котики в мистецтві». 


Можливо, справа не лише у художній вправності мисткитні, але й у тому, що вона щиро захоплюється котами. А ставлення художника до моделей завжди відчувається в картинах.


Тож приємного перегляду робіт Lucie Bilodeau і гарного дня, друзі! А її левами і слонами щ ще обов’язково помилуємося згодом.






 

Неймовірні чорнильні пейзажі англійської художниці Olivia Kemp





Скільки часу приділяти деталям на картинах? Кожен митець це питання  вирішує для себе особисто.

Дехто ладен відмовитись від деталізації на користь широких мазків, які краще передають експресію, дехто пам’ятає, що в деталях криється щось важливе.


Скажімо, англійська художниця Olivia Kemp зробила вибір на користь останнього твердження: її графічні пейзажі насичені деталями настільки. що малюнки насправді можна розглядати годинами.


 А якщо врахувати, що для роботи вона використовує чорнильну ручку і віддає перевагу великому розміру для своїх картин, то не диво, що на деякі роботи вона витрачає місяці.

А основою для робіт Olivia Kemp стають фотографії, її власні замальовки зроблені під час подорожей, і, звісно, фантазія.


У результаті з’являються диво-світи – дуже реальні і водночас казкові.

Сподіваюся, що ці картини сподобаються вам так само, як ч численним прихильникам таланту художниці в інтернет-просторі.