понеділок, 30 вересня 2019 р.

Птахи й звіри на порцеляні: дивовижні роботи від британського митця Peter Barrett





Різнопланова особистість – то завжди цікаве знайомство. А якщо ця людина ще й творча – то багатовимірність її талантів н лише вражає, але й приносить задоволення глядачам.




Саме до таких незвичайних митців, які прагнуть спробувати себе у різних видах образотворчого мистецтва, належить і відомий британський художник ХХ століття Peter Barrett. Широкій публіці він, насамперед, відомий як автор чудових ілюстрацій до класиків англійської та американської літератури. Доста сказати, що він свого часу ілюстрував роман «Моя сім’я та інші звірі» Джеральда Даррелла.



Не менш знамениті на батьківщині митця та поза її межами дитячі книги, які він створив і проілюстрував разом із дружиною Сюзен.




Та сьогодні мова піде про ще одну грань його таланту: розпис порцелянових тарілок і колекційних наперстків. На тарелях Peter Barrett наносив живі й дуже впізнавані зображення звірів і птахів у чудових краєвидах. При цьому демонстрував увагу до деталей і типово британське м’яке почуття гумору.




Йому вдавалося передати своє замилування красою світу й підкреслити, що природа рідного краю однаково прекрасна у будь-яку порук року. У результаті наприкінці 1970-1980-ті рр. компанія Franklin Portcelain перетворила його ім’я на бренд. На сьогодні воно добре відоме колекціонерам порцеляни з усього світу.



Приємного перегляду зображень робіт Peter Barrett і гарного дня, друзі!





неділя, 29 вересня 2019 р.

Арт-мопси від Лю: дивовижні капронові іграшки від запорізької майстрині Любові Мошак






Не втомлююсь дивуватись і захоплюватись тим, як дивовижно спрацьовує натхнення справді творчих особистостей! А вже те, що може надихнути талановитих майстрів на дивовижні витвори мистецтва, можна перераховувати без кінця-краю.



От, здавалося б, капронові колготки. Зізнаюся чесно, що найбільша творчість, на яку цей предмет гардеробу надихнув мене, – кілька вдячних слів Небесам, за те, що вони збереглися  цілими-неушкодженими до кінця важливої зустрічі.





І вже точно у мене не виникала жодного разу думка: що спільного між капроновими колготками і мопсами? Що правда, можливо. тому, що в мене вдома немає цих чарівних створінь (я зараз про мопсів). А ось у запорізької майстрині Любов Мошак (Лю) ці чудові песики є.



Тож вона розбирається у їхньому вигляді, а також – у поведінці. І дуже їх любить. Це відчувається у кожній її роботі. Не даремно ж у чималій творчій колекції мисткині всі роботи унікальні. Кожен «капроновий» песик має власне ім’я (Жан Круассан, Бабета, Фунтик, Кнопка, Плюшка…) і власну вдачу. Відчувається, що для кожної своєї іграшки авторка придумує не лише експозицію, але й історію.



Ідея Любов Мошак сподобалась багатьом послідовникам. Тим більше, що в інтернеті зараз можна й знайти інструкцію щодо того, як шляхом клопіткого стягування за допомогою голки, нитки й терпіння (про талант мовчу, цей інгредієнт і так мається на увазі) перетворити колготки на іграшку-мопсеня чи дорослого мопса.



Однак її роботи продовжують залишатися унікальними й користуватися чималим попитом. Певно, до всього перерахованого вище цього потрібна ще й любов – до справи, якою займаєшся і до чотирилапих моделей. «Мопси – це маленькі чоловіки, які так потребують великих людей», – переконана авторка.



І це ставлення відчувається у кожній роботі, варто вдивитись у філігранно виконані очі й кігтики, у неповторний «візерунок» складочок на кожному іграшковому мопсі. Адже часто Любов Мошак виконує «портрет» на замовлення хазяїв певного песика. А потім на фото не так легко відрізнити «справжнього» домашнього улюбленця від іграшкового.




Приємного перегляду робіт української майстрині й гарного дня, друзі!