субота, 29 квітня 2017 р.

Паперові диво-всесвіти від польської художниці Bozka Rydlewska




Папір –  неймовірно багатий за своїм можливостями матеріал. Багато сучасних митців не лише використовують його як основу для своєї творчості, аби малювати на ньому. Багато майстрів, саме завдяки цьому, здавалося б, такому тонкому й беззахисному перед негативним впливом світу матеріалу, створюють свої шедеври. 

Скажімо, сучасна польська художниця Bozka Rydlewska використовує можливості паперу, аби створювати унікальні об’ємні ілюстрації.


Вони справді унікальні, в тому сенсі, що на кожну з них мисткиня витрачає три-чотири тижні клопіткої роботи. Тож їй щоразу цікавіше не робити копії уже готових робіт, а спробувати створити щось нове.

Що цікаво, справу свого життя, якою й вважає ці диво-ілюстрації, художниця відкрила випадково. Довгий час вона займалася створенням віртуальних проектів. І досить успішно. Але потім почала помічати, що її втомлює комп’ютерна графіка і хочеться зробити щось «для душі», у матеріальному світі, своїми руками.

У результаті творчих пошуків на світ стали з’являтися міні-усесвіти з паперу, з купою деталей і дбайливою промальовкою кожної лінії. Не даремно у творчості  художниці так багато шанувальників в інтернет-мережі.

Приємного милування та гарного настрою на всі вихідні, друзі!


пʼятниця, 28 квітня 2017 р.

Відомі герої дитячих казок крізь призму корейського світогляду від художниці Na Young Wu




Захід є Захід, а Схід є Схід, і їм не зійтися вдвох,
Допоки Землю і Небеса на Суд не покличе Бог
(Р. Кіплінг, переклад Максима Стріхи)

Звісно, на сьогодні, в епоху глобалізації, слова геніальної «Балади про Схід і Захід» видаються застаріли. Це якщо не згадувати про те, що весь твір була написана, аби спростувати перше твердження. 


Але все одно, стикаючись із культурою так званих «країн Сходу» мешканці Південної Європи люблять подивуватись: ох і дивні ці корейці (китайці, японці і т.д. – потрібне підставити). Більше того, про дивне «інопланетне» мислення мені доводилось чути від щирих поціновувачів аніме, манг та всього такого іншого.
Звісно, тоді цілком закономірним буде питання: а в_ них_ що говорять по нас? Теж вважають дивними?

Перед вами – спробами показати, якими може бачити усім нам добре відомі народній й авторські європейські казки сучасна корейська молодь.

Це – проект молодої художниці з Кореї Na Young Wu. Вона показала, як би виглядали герої звичних нам казок, якби були персонажами сучасних мультфільмів і коміксів-manhwa у Кореї.

Звісно, кожен митець має право на свою точку зору, а глянути на добре відоме з іншої точки зору інколи буває дуже корисне. Але не певна, що авторка мала на увазі «додаткові» думки, які у мене виникли при перегляді.

Наприклад, що Чудовисько – доста симпатичне. Але мені можна: я люблю тигрів (на малюнках та фотографіях).

Чи що спершу казка про Червону шапочку писалася Шарлем Перро для дорослих і мала на меті попередити надто довірливих дівчат, що галантні кавалери бувають небезпечні.

Чи що Принц у «Русалочці» з жиру бісився – нічого «нелюдського» у симпатичній дівчинці немає.

Та то так, думки вголос. А глянути на знайомих із дитинства героїв крізь призму іншої культури таки цікаво. Тож приємного перегляду вам, друзі!




четвер, 27 квітня 2017 р.

Котики, котики й котиська від американської художниці Lucie Bilodeau





П’ятниця. Котики. Малюнки чудової американської художниці, яка любить цих пухнастих непосидько.

Але сьогодні не хочеться жартувати. На це є особисті причини, пов’язані з однією знайомою чотирилапою красунею і розумницею. Тож просто виставлю кілька малюнків американської художниці Lucie Bilodeau. І нагадаю, що вони, домашні улюбленці, не лише милі, розбишакуваті і дуже незалежні. Вони ще дуже потребують нашої ласки, уваги, і, на жаль, не можуть радувати нас так довго, якби ми того прагли.

А ще, я, певно, сентиментальна дурепа, але я вірю, що вони – і коти, і пси – чекають людей там, на веселці. Людям завжди важливо знати, що їх хтось чекає.
А що отакий пост аж занадто емоційний. То трохи розбавлю його біографічною довідкою. Бо раптом хтось, помилувавшись малюнками,  побажає дізнатися про художницю більше? 

І так, вона малює не лише котів.

Отже, Lucie Bilodeau народилась у 1967 році в Канаді. Зараз мешкає разом і з родиною в США.

За професією – художниця, як не важко здогадатися. Зацікавилася образотворчим мистецтвом вона ще у 7 років, а в 14 вже стала студенткою «Mission: Renaissance» – школі в Монреалі (Канаді), де навчають навичкам традиційного образотворчого мистецтва.

У віці 23 років уже мала 8 національних нагород. Тоді ж до «колекції перемог» додала 2 міжнародні нагороди Міжнарондого конкурсу Гільдії мистецтв у Флориді.

Восени 2002 року вона вперше поїхала до Африки, аби вивчати дику природу. Результатом екскурсій до відомих національних парків стали неймовірно прекрасні зображення левів, слонів, жираф, зебр… Обов’язково подивіться в інтернеті або нагадайте мені, аби я трохи згодом повернулася до цієї теми. Воно того варте, слово честі.

Але так. котики – то для душі, тож котиська на її картинах зустрічаються часто і дуже різноманітні. 

Певно, варто додати, що її роботи цінуються приватними колекціонерами в Англії, Франції, Німеччині, Японії  та, звісно, в США і Канаді. А у 1989 році її твори переш з’явилися в мистецькій галереї.

Гарних вихідних, друзі! Хай усе буде добре!