середа, 31 жовтня 2018 р.

Квіткові фейшн-ілюстрації від сінгапурської художниці Grace Ciao





Усе більше фейшн-ілюстраторів не обмежуються нарисами традиційними техніками в зображенні одягу.


Вони надають перевагу не ледь наміченим нарисам силуетів, акцентуючи увагу на одязі, а створюють «повноцінні» малюнки, де образи жінок і чоловіків індивідуалізовані, мають свій характер і настрій.


Що ж до зображень одягу, то для них усе частіше використають незвичайні матеріали – їжу, предмети побуту, листя, квіти, кору дерев тощо. Чи будуть потім ці творчі пошуки втілені у життя? Можливо, деякі елементи, які можна було б накреслити й олівцем чи намалювати аквареллю.


То чому ж використовувати такі непрості для роботи матеріали? На це питання. Почасти, дає відповідь молода сінгапурська художниця Grace Ciao. Вона щиро зізнається, що кожне створене з квіткових пелюсток плаття для неї – вихід із зон комфорту. Й попри розповсюджену зараз думку, що це – чудово, їй такі спроби даються нелегко.

Але сама художниця переконана, що результат того вартий: щоразу вона розширює обрії, вчиться чогось нового, а ще – відчуває радість від творчості.


Головне для неї структура й колір пелюсток квітів, саме завдяки їхнім особливостям вона створює нові образи, які починаються з одягу.

А ще, роздивляючись роботи Grace Ciao цікаво спостерігати за зміною її ставлення до власних робіт, аз новими смисловими акцентами. Спершу це були сміливі експерименти із формою й кольором, але, за своєю суттю, залишалися саме фен-ілюстраціями.

Та поступово її малюнки стали сюжетними, герої збагатилися емоціями, за ними цікаво спостерігати й неважко вигадати історію за кожною її роботою.

Тож чи диво, що аудиторія поціновувачів її малюнків весь час зростає? Сподіваюся, друзі, що й вам буде цікаво познайомитися з її творчістю. Гарного вам дня!




вівторок, 30 жовтня 2018 р.

Кишенькові картини італійської майстрині Ilaria Lafronza





Цей творчий проект закономірно мав з’явитися у сучасному світі. Бо справді, якщо теоретично кожен може напхати собі кишені покетбуками класичної літератури, то чим гірші всім відомі картини?



Звісно, так вчинити із самими картинами, яким місце в музеї чи хоч у приватних колекціях із приват-контролем, охороною тощо – то вже сюжет для утопії. Чи антиутопії, вже як розвинути тему.



Тож справа йде про копії. Кажете, що це якраз дуже просто, бо в пам'ять сучасного смартфона влізе колекція експонатів будь-якого музею всесвіту. Ну, якщо не вдаватися до віртуальності, то можна увімкнути принтер і роздрукувати вподобані зображення – і розкласти по кишеням. Можна, звісно. Але як же ексклюзивність?


Не певна, що саме цими міркуваннями керувалась сучасна італійська художниця Ilaria Lafronza. Вона «спеціалізується» на копіях найвідоміших картин Клода Мане, Сальвадора Далі, Густава Клімта, Пабло Пікассо та багатьох інших.


На перший погляд, не дивина. Копіїстів, і гарних копіїстів. У світі чимало. Та вона винайшла власну «фішку»: кожна її копія вільно розміщується у долоні, бо розмір таких картин 5 на 7 см.



Однак я б щиро не радила носити роботи Ilaria Lafronza у тих же кишенях чи ставитись до них недбало. Вони вражають точним відтворенням деталей, вдалим підбором кольорів, передачею манери письма чергового митця.


У результаті це не просто забава, а цікавий й оригінальний мистецький проект. Роботи художниці з’явились в інтернет-мережі у 2016 році, відносно недавно, та впевнено примножують кількість прихильників.


Сподіваюся, друзі, що й вам припаде до вподоби незвичайна творчість Ilaria Lafronza. Гарного дня!



понеділок, 29 жовтня 2018 р.

Фантастичні метелики з текстилю від американської майстрині Yumi Okita





Метелики, як і квіти, завжди актуальні теми для творчості, зокрема для експериментів. Особливо ж, якщо мова про мистецькі витвори, вони ваблять яскравими кольорами і незвичайними візерунками зір узимку. Але й восени теж мають всі шанси сподобатись глядачам і забезпечити гарний настрій під час милування ними.


Особливо, якщо морва йде про новий і несподіваний погляд на цих прекрасних і тендітних створінь. І саме такими дивно-прекрасними вони виглядають у творчості художниці по текстилю Yumi Okita із США.



Можливо, тут відіграє роль японське коріння мисткині із вмінням мешканців цієї країни милуватися природою, вбачаючи красу всесвіту у кожній дрібниці. А можливо, просто її прагнення поділитися зі світом своїм захопленням чарівними створіннями і талантом найбільшого художника – природи, та, водночас, творче переосмислити цю красу.


Та вбудь-якому випадку, Yumi Okita створює дивовижних у своїй красі комах із текстилю. Деякі її роботи – майже в «натуральний» розмір, на кілька сантиметрів. А деякі – розміром із долоню.



При цьому достовірні деталі майстерно поєднуються із елементами вигадки.  А за кожною новою роботою – поєднання кількох технік: вишивки, ручного розпису, плетіння крючком.


У творчості майстрині чимало прихильників з усього світу. Сподіваюся, друзі, що й вам споглядання робіт Yumi Okita підійме настрій. Гарного дня!