субота, 30 червня 2018 р.

Геометрія міфологічного реалізму: фантастичні картини художника Neil Simone








Навіть якщо художник обрав для себе жанр гіперреалізму, все одно на полотні чи аркуші паперу – не відбиток реальності, а погляд на світ крізь магічну призму, ту саму, яку ще називають талантом.




А вже якщо художник свідомо вдався до того, що в літературі іменують магічним реалізмом… У цьому випадку бувають несподівані, до запаморочення голови, й настільки ж талановиті речі. Скажімо, якщо мова йде про творчість сучасного британського художника Neil Simone.





При першому знайомстві з його роботами багато глядачів «купуються» на їх своєрідність, вважають, що це – «картини про картини» у рамках пейзажу. Але. якщо придивитись пильніше, то стає зрозуміло, що в його творчості немає чіткої межі між реальністю й вигадкою.




До речі. сам Neil Simone стверджує, що цінність його полотен – саме у відсутності чіткої межі між фантазією й реалістичним зображенням.





«Я малюю світ саме таким, яким бачу. Світ у вимірі тіней, форм, протилежностей і кордонів, що постійно змінюються», – зазначає митець. Хтозна, наскільки у такому зізнанні метафоричності, а скільки – чистісінької правди.




Однак на багатьох прихильників його творчості нереалістичні роботи не лише справляють заворожуюче враження, але й викликають прагнення випробувати і свої творчі здібності.




Щиро сподіваюсь,  що перегляд картин як не підштовхне вас, друзі, просто зараз взятися до улюбленого хобі, так подарує гарний настрій. 







пʼятниця, 29 червня 2018 р.

Казково гарні квіти: неймовірні роботи американської майстрині Kate Alarcоn









Багатьох штучні квіти не видаються чимось неймовірним. Дехто й відверто вважає їх пилезбірниками. Дехто настроєний не так рішуче: врешті, кожна штучна квітка – то, цілком можливо, заміна «живої». То вже краще терпіти «несмак» ні зрізані квіти.


Існує, до речі. ще одна, і досить численна група, яка стверджує, що й серед штучних квітів є цілком варті уваги. Особливо зараз, коли творчі проекти талановитих людей виростають інколи, здавалося б, із банальних передумов.


До речі, цілком поділяю цю точку зору. За тим лише виключенням, що я вважаю цю тезу справедливою не лише для нашого часу. Як на мене, так само було задовго до епохи інтернету.


Та якщо залишити загальні роздуми й перейти до творчості конкретної талановитої особистості, то саме час представити вам роботи американської мисткині Kate Alarcоn. Для своєї творчості вона обирає найтонший папір. За який, здавалося б. страшно необережно взятися. А в результаті клопіткої роботи у неї виходять неймовірно гарні квіти.


Дехто з прихильників її творчості стверджують, що роботи мисткині неможливо відрізнити від справжніх квітів. Як на мене, це трохи за категорично.  Особливо, якщо зважити на те, що від початку Kate Alarcоn не ставить за мету відтворювати квіти стовідсотково точно.


Дім майстрині сповнений квітами-«прототипами», якими вона щиро захоплюється. А от у результаті її творчого осмислення з’являються дуже гарні квіти, де невеличка частка умовності перетворює їх на впізнавані, але казкові рослини.


Приємного перегляду робіт майстрині та гарного дня, друзі! 








четвер, 28 червня 2018 р.

Страви, що перетворюються в котів: гумористичні ілюстрації Samantha Moore





«Ви не любите котів?! – Та то ви просто не вмієте їх правильно готувати!» – цей бородатий жарт згадався мені при спогляданні нових робіт англійської ілюстаторки й аніматорки Samantha Moore.


Відразу хочу уточнити: Боже збав, я не пропоную готувати котів. Навпаки, щиро зичу усій кошачій братії довгих років життя, доброго здоров’я та чудових господарів… Ем, тобто наївних, але добрих людей, корі з якогось два вважають, що це коти – їхні домашні улюбленці, але не забувають не лише вчасно й смачно годувати їх, але й правильно гладити й гратися. 


І Samantha Moore теж не збирається шкодити котиськам. Вона – палка котолюбителька. А трохи хуліганський проект виник із бажання поєднати приємні для художниці речі. Так, майстриня любить не лише котиків, але й їжу. І не соромиться повідомити про це в інстаграмі, що якраз свідчить про не лише добрий гумор, але й розважливість мисткині.


Вона пропонує явити глядачам, к може бачити світ такий палкий шанувальник чи шанувальниця котячого племені, який вбачає риси котячих навіть у побутових речах. Чи, скажімо, в улюблених стравах.


А оскільки відомо, що коти легко можуть набирати подоби будь-якої геометричної фігури, не надто переймаючись, чи відповідає таке перетворення законам фізики, то місія видається не такою вже й нездійсненною. Варто лише глянути на своє захоплення кулінаріє та котами із здоровою іронією.


У проекту Samantha Moore чимало прихильників. Сподіваюся, друзі, що й у вас її кумедні ілюстрації викличуть щирі усмішки.