понеділок, 30 квітня 2018 р.

Незвичайні пейзажі, намальовані на дереві, від американської художниці Alison Moritsugu





Розраховувати цінність творчої роботи, виходячи з часу, витраченого на її створення, не найвдаліше рішення. Але інколи, дізнавшись скільки роботи потрібно виконати митцю, перш ніж представити на розсуд публіки свій проект, відчуваєш ще більшу повагу.

Скажімо, американська художниця Alison Moritsugu обрала для зображень рідної природи незвичайне «полотно»: вона використовує розпиляні впалі дерева.


 На її замовлення художниці привозять дерева з Півночі США, де великі стволи часто не можуть протистояти сильним вітрам через розлогі крони й падають на землю. Перш ніж розпочати малювати на них маслом, необхідно, щоб деревина пройшла спеціальну обробку, яка продовжить її довговічність й убереже зрізи від тріскання й розсихання. А отже, не буде пошкоджена сама картина.


І саме етап підготовки – від моменту доставки до майстерні до тої митті, коли художниця нанесе перший мазок масляною фарбою, – може займати 5-10 років. А після завершення роботи їх розміщують в анаеробній камері, аби вберегти від руйнування.


Розповідаючи по свою творчість, Alison Moritsugu наголошує: «Ці роботи зявилися як данина щирої поваги до ідеалістичної школи мистецтва, що бере свій початок на березі ріки Гудзон (Hudson River School). Її представники цікавилися традиціями бароко й рококо, вони прагли відобразити своє захоплення природою. Але зображаючи зелені ліси й золотаві піщані узбережжя вони ніби відстоювали думку: природа велична й прекрасна і такою буде завжди». 

Художниця ж, обравши для своїх чарівних пейзажів текстурне дерев’яне «полотно», не лише стверджує силу природи. Але й нагадує, що на сьогодні стосунки людини й природи не такі вже й прості й однозначні.


У творчості Alison Moritsugu багато прихильників у різних куточках світу. Кого приваблює незвичайна техніка, кого – чарівні пейзажі, а кого – філософія мисткині.


Сподіваюся, що й вам, друзі, сподобаються її роботи. Приємного перегляду!



неділя, 29 квітня 2018 р.

Чорно-білі світи грецької художниці Meni Chatzipanagiotou





Багато ілюстраторів-початківців, обираючи, яка техніка найкраще підходить, аби поділитися зі світом своїми неймовірно важливими творчими задумами, лякаються графіки. Ні, не складності. Хоча ця техніка й потребує не лише терпіння й вміння відділяти головне від деталей, але й «твердої руки» (яка, до речі, напрацьовується – сто нарисів, бажано детальних й хоч по одному щодня. І сотий, зазвичай, кращий за перший).


Їх, тих гіпотетичних початківців, хвилює, чи досить виражальних можливостей у чорно-білих малюнках? Чи не залишаться твори відсторонено-байдужими, викликавши стримані похвали, але не емоції в глядачів.


Ой, скільки ж, насправді, криється у чорному й білому кольорах, не менше ніж відтінків почуттів, які можна передати за допомогою олівців, чорнила чи вуглинки! І, звісно, саме у таких малюнків – чимало поціновував. Особливо, якщо за справу береться майстриня чи майстер.


А за плечима грецької художниці Meni Chatzipanagiotou – не лише мистецька школа і досвід, але й справжній талант. А ще, напрацьований власний стиль. Хоча багато хто з митців схиляється до думки, що при графіці деталі можуть відтягти увагу від ритму головних чітких ліній.


Meni Chatzipanagiotou, навпаки, надає перевагу припрацюванню багатьом деталям, їх стільки, що на одну роботу у неї йде кілька днів на припрацювання усіх дрібниць. І так само довго можна розглядати ці малюнки, із здивуванням і захопленням помічаючи все нові подробиці.


У її робіт чимало поціновувачів в інтернет-просторі. Сподіваюся, друзі, що й вам сподобаються її малюнки. Приємного перегляду!

субота, 28 квітня 2018 р.

Казкові будинки й краєвиди із старих мап від художниці Rosie Scott-Massie




Певно, такий творчий задум міг виникнути в того чи в тої, хто добре знає і любить Великобританії.


Тут варто знати й цінувати старовинні занедбані маєтки, яким, здавалося б, місце на сторінках готичних чи повчальних романів ХІХ ст., а вони можуть опинитися за кілька миль від вашої сучасної домівки. Варто захоплюватись особливими – притлумленими й водночас різноманітними за відтінками пейзажі, які бачиш не на екрані гаджета, а за вікном.


Майстриня з Йорку Rosie Scott-Massie щиро захоплюється краєвидами рідного острова. Й водночас ніжно любить мапи світу, особливо політичні. Можливо, тому, що вони змінюють найчастіше, нагадуючи, наскільки мінлива історія. А може, її вабить те, наскільки багаті такі мапи різними кольорами й відтінками.


У будь-якому випадку, саме із поєднання цих двох захоплень виникнув задум незвичайного творчого проекту. Rosie Scott-Massie вирізає із старих мап казкові й водночас реальні будиночки та парки.


У кожної із її робіт – власна кольорова гама й, головне, власний характер. Це і приваблює до її робіт численних шанувальників. Більше дізнатися про її роботи можна на персональному сайті художниці: http://www.rosiescottmassie.com/


Приємного перегляду робіт Rosie Scott-Massie й гарного дня, друзі!







пʼятниця, 27 квітня 2018 р.

Паперові ілюстрації художниці Jackie Huang до відомих мультфільмів





Стверджувати, що всі люблять анімацію, то надто категорично. Але не буде надто великим перебільшенням сказати, що багато хто щиро захоплюється анімаційним жанром мистецтва.


Можна довго сперечатися, що саме відносити до фан-арту і по те, корисне чи шкідливе це явище для культури. Та є випадки, і немало, коли саме із захоплення анімацією виростають цікаві творчі проекти.



Скажімо. коли мова йде про творчість сучасної американської мисткині Jackie Huang. Щире захоплення творчістю студії Волта Діснея, талант, прагнення поділитися  із тими, хто поруч, своєю радістю від творчості – а ще, мрії вступити на факультет кіномистецтва в Університеті Південної Каліфорнії та закінчений коледж дизайну в Пасадені (штат Каліфорнія, США).


І ось, глядачі захоплюються її багатофігурними яскравими паперовими композиціями за мотивами відомих мультиплікаційних й ігрових фільмів.

Сама Jackie Huang зазначає, що на творчість її надихає чарівний світ анімації: «Лінії, намальовані на аркушу, переплітаються і зливаються, створюючи ілюзію життя. Це – захоплива й чарівна мить. Створюючи свої паперові світи, я прагну відтворити цю магію».


Приємного перегляду робіт Jackie Huang та гарного дня, друзі!