субота, 29 лютого 2020 р.

Прекрасні "живі квіти" - метелики в роботах англійської майстрині Emily Yeadon






Зображення метеликів – фантастичні й підкреслено реалістичні – часто використовують митці зі всього світу. Ці дивовижні прекрасні створіння надихають на творчість різних людей.



При цьому, як то часто буває, причин звертатися саме до цього сюжету в чергового майстра чи майстрині відразу декілька. І вони, ці причини, часто гармонійно доповнюють одна одну, спонукають митців шукати  найбільш виразні засоби, які б мали вплив на глядачів.



От, скажімо, англійська мисткиня-аматорка Emily Yeadon зазначає, що зайнятися творчістю, та ще й звернутися саме до теми метеликів її надихають спогади про дитинство в сільському Йоркширі.




Та водночас назва її бренду «Homemade Trap» (саморобна пастка) має подвійне значення: майстриня хоче показати, що до її «пастки» потрапляють лише найгарніші метелики – і не важливо, у якій частині світу мешкають їхні прототипи.


При цьому вона обирає для створення не просто гарних комах, які б милували око численних прихильників її творчості. Усе це – рідкісні комахи, які знаходяться на грані зникнення чи чисельність яких неухильно скорочується останнім часом. Тож в «пастку» має потрапити й увага глядачів. Так, щоб вони звернули увагу на цю проблему й уже не змогли від неї відмахнутися.


Сама Emily Yeadon почала створювати свої роботи лише в 2017 році, спершу це був нелегкий шлях, сповнений експериментів, невдач і впертого прагнення до успіху. Саме ось так, навпомацки, вивчаючи властивості різних матеріалів, їхнє поєднання, гармонію кольорів тощо, вона й виробляла свій стиль.



На сьогодні, коли її роботи вже користуються чималою популярністю, мисткиня охоче ділиться секретами кожного етапу їхнього створення: від підбору кольорів ниток для вишивання до виготовлення певних деталей, скажімо, лапок метеликів. За це їй окремо вдячні всі ті, хто хоче спробувати свої сили у виготовленні цих чарівних «живих квітів».

Приємного перегляду робіт Emily Yeadon і гарного вам дня, друзі!





пʼятниця, 28 лютого 2020 р.

Яскраві клумби, розквітлі на пяльцях, від англійської майстрині dozydotes





Британська майстриня, яка обрала для презентації своїх робіт в інтернет-просторі псевдонім dozydotes, пише про себе так: «бабуся, яка має дуже багато різноманітних захоплень і прагне займатися творчістю так часто, як це можливо».


Щодо віку можуть виникнути й сумніви: в інтернеті користувачі інколи вибирають не паспортний, а той, у якому комфортно. А ось щодо заняття творчістю, широкого спектру інтересів і бажання присвятити їм увесь вільний час – не маю жодного сумніву.


Бо ця мисткиня захоплюється вишивкою та клаптиковим шитвом, створює іграшки, пише фарбами й фотографує. Кожен може знайти у її творчості щось цікаве саме для нього.


Мені найбільше подобаються її різнобарвні квіткові сади, вишиті на п’яльцях за допомогою багатьох стібків гладдю та французьких вузликів. Вони відразу підіймають настрій. незалежно від того, як пора року й погода за вікном.


Приємного перегляду робіт dozydotes і гарного дня, друзі!





четвер, 27 лютого 2020 р.

Акварельні коти, які дарують щастя, від англійської художниці Debra Hall






Існує думка, можливо цілком справедлива, що справді щасливих людей у світі не так уже й багато. Не пристану до її прихильників і не стану її спростовувати. Однак серед творчих людей багато таких, хто вміє відчувати себе щасливим без особливих незвичайних умов.



Для чималої кількості митців, аби щиро назвати себе щасливим чи щасливою, доста можливості займатися улюбленою справою, а ще – жити в тому місці і поруч із тими, із ким бажаєш.


От, скажімо, сучасна англійська художниця з Кента Debra Hall зазначає, що найщасливіша вона у садку власного будинку, тримаючи в руках лейку й поливаючи рослини або ж роблячи нариси. Вона може годинами спостерігати за домашніми тваринами її родини – котами, псами, курками, качками, гусками й навіть медоносними бджолами. А потім – відтворюючи їх за допомогою акварелей.



Одна з улюблених тем мисткині – витівки котів. У її роботах – звичайні сільські коти, але, як і всі представники котячих, дуже симпатичні та граційні.



Її технік «мокрим по мокрому» передбачає нанесення акварельних фарб на мокрий папір, що відтворює особливу техніку мазка. Вона надає фактурності малюнку й тому її симпатичні коти й кошенята виглядають особливо виразно й привабливо.



У її творчості – чимало шанувальників із різних країн, зокрема, любителів зображень котів. Сподіваюся, друзі. що й вам роботи Debra Hall поліпшать настрій. Гарного дня!