четвер, 30 листопада 2017 р.

Зимові коти, котики, котиська в картинах художників світу

Наталія Дерев’янко, Україна. Розумний кіт
Vicky Mount, США 
Коли перший день зими припадає на п’ятницю, то не важко здогадатись: у нас сьогодні до вранішньої кави не просто поглядання «котиків_щопятниці», а зимових котиків – а це вже зовсім інша розмова.
Ann Mortimer. Великобританія
Vicky Mount, США 
Хто сказав, що «зимові котики» - то не порода? Хіба я сперечаюсь? Звісно, не порода, а стан душі, який добре відомий кожному котику, який поважає себе. А що таких котів, на щастя для цього світу, переважна більшість, то милуватися взаєминами котів, киць і кошенят та зимової погоди можна в будь-якій точці Земної кулі.
Bernard Kliban, США

Kim Jacobs, США
Принаймні, таке враження склалося в мене в результаті побіжного зазирання до гуглу. Хотілося чогось незвичайного, тож я вирішила підібрати ілюстрації не одного, а відразу кількох художників із різних країн, у різних манерах, із неймовірною різноманітністю хвостатих «моделей»... Я була впевнена, що нестачі у таких малюнках не буде.
Carol Wilson, США
Vicky Mount, США 
Але я виявилась морально неготовою до такою великої кількості чудових зображень. Схоже. Художники щиро люблять цей сюжет. Не менше ніж глядачі.
Тож давайте поки що насолодимося першою партією наших зимних котів. А продовжимо їхнє споглядання наступної п’ятниці, гаразд?
Celia Pike, Великобританія
Ольга Кваша, Україна. Тепла зима


Гарного вам дня! Кото-затишку й кото-щастя на щодень!
Chrissie Snelling, Великобританія
Lucie Bilodeau, Канада
Lucie Bilodeau, Канада
Persis Clayton Weirs, США

середа, 29 листопада 2017 р.

Краєвиди з Країни мрій від "художника світла" Thomas Kinkade





Калейдоскоп осінніх кольорів поступово тьмянішає. Зима надто вишукана пані, аби дозволити собі «вийти в люди» у шатах, які пасують непосидиці-осені. Звісно, любимо ми обидві пори року не за це. Чи й за їхню несхожість – теж?

Та, у будь-якому разі, приємно на межі між осінню і зимою помилуватися осінніми барвами на гарних малюнках. То чом би й не присвятити цьому кілька хвилин у ранок четверга?

Знову ж. попереджаю (вкотре), що мій смак – аж ніяк не вишуканий. І так, я в курсі, що американському художнику Thomas Kinkade робили закиди у кітчовості й «залакованості» пейзажів. 

Як і в курсі, що його називали «художником світла». І що й зараз, через 5 років по його смерті, репродукції його малюнків користуються незмінною популярністю серед його співвітчизників. Компанія «Media Arts», яка поширює його продукцію, запевняє, що зображення хоч однієї його картни – здебільшого, на календарях і пазлах для сімейного складання, – є, принаймні, в 1 із 20 будинків мешканців Америки.



Де істина? Не знаю. Це – до мистецтвознавців. Так, його світло і кольоропередача в пейзажах «залакована», але він і не малює конкретну впізнавану місцевість. Він малює краєвид мрії, на фоні якого хотіли б як не жити постійно. Так відпочити стомлені міською метушнею мешканці мегаполісу.

А ще, мене підкупають переходи водночас насичених і пастельних тонів і робота з відблиском. Як і те, що художник стверджував, що його мета –  умиротворення й водночас життєствердження, які мають передаватися через споглядання його робіт.

І так, каюся, не обмежилась, як збиралась спершу, одніми осінніми пейзажами. Додали весняно-літніх, аби були улюбленими, а завершила підбірку зимовим. Щоб нагадати, що в нас попереду.
Приємного милування роботами митця, друзі! Гарного дня вам!

вівторок, 28 листопада 2017 р.

Світлини-фіналісти конкурсу «Comedy Wildlife Awards-2017»: про дику природу з гумором і захопленням





Середа, коли вже аж два дні після вихідних і ще аж два дні до наступних? Ще й передостанній день осені?

Вам потрібні вітаміни! Якщо не аптечні, то хоч вітаміни гарного настрою точно.


А ще, я тут саме згадала, що давно ми вже з вами не милувалися зранку, за кухликом улюбленого напою, не малюнками, картинами чи майстерними витворами з найнесподіваніших матеріалів, а саме світлинами. 


Дарма, до речі, серед майстрів фото справи чимало тих, хто прагне зробити світ трохи кращим одним із найпростіших і найбільш практичних способів. Тобто створити щось, що викликає в глядачів щиру посмішку і бажання поділитися із тими, хто поруч, гарним настроєм.


Отже, світлини, гумор, щось незвичайне… Усім цим вимогам відповідають роботи фіналістів «Comedy Wildlife Awards-2017».


Не так давно, у 2015 році, двох фотографів із Танзанії Tom Sullam і Paul Joynson-Hicks осяяло: терміново потрібно створити новий фотоконкурс, бажано, всесвітній. При цьому дуже бажано, аби він вирізнявся серед багатьох інших конкурсів для професійних фотографів й аматорів із камерами.


Після обговорення автор ідеї зійшлися на таких обов’язкових рисах, притаманних конкурсу: це має бути весело, без претензій і слугувати важливій справі.


Виконання перших двох критеріїв видно неозброєним оком. Кадри без ретуші й фото шопу, зроблені у дикій природі, переконливо засвідчують: кумедними на фото можуть виглядати не лише люди. І навіть не тільки котики.


Що ж до важливості, то конкурс має цілком практичне спрямування. На його офіційному сайті розміщено заклик зберегти ці дивні й прекрасні створіння, поки не стало надто пізно. Багато відвідувачів не лише робить пожертви, але й стає волонтерами у конкретних програмах, спрямованих на те, аби зберегти  рідкісні види тварин. Чи допомогти їм, тим видам, не стати вимираючими.


Тож хай гарний настрій спонукає всіх нас робити цей світ хоч трохи кращим. Гарного дня, друзі!