середа, 31 липня 2019 р.

Любов до ляльок і балету: незвичайні роботи американського митця Robert Tonner





Колекціонери ляльок – особливі люди. Взагалі. це, без перебільшення, можна сказати по будь-яких колекціонерів. Однак саме ті, хто збирає колекцію ляльок, ставиться до своїх придбань мов до живих.



Так, знаменитий американський дизайнер одягу, колекціонер і ляльковий скульптор Robert Tonner зазначає, що «лялька мертва до тої миті, поки вона залишається в коробці».



І варто віддати йому належне, він робить все для того, аби виготовлені ними ляльки були «живими». Їх цінують саме за унікальність, невимушеність поз, характери, які відчуваються у їхніх рисах і рухах.



А якщо врахувати, що майстер водночас захоплюється класичним балетом, то чи варто дивуватись, що він створює лялькок-балерин в костюмах персонажів відомих вистав?



У нього є серія робіт, присвячена не лише головним, але й другорядним героям балету «Лускунчик». Звісно, Robert Tonner створює й інших «героїв» – учасників різноманітних балетних вистав.



У нього чимало шанувальників і серед колекціонерів, і серед тих, кого просто приваблює можливість помилуватись незвичайними ляльками.



Приємного перегляду робіт Robert Tonner і гарного дня, друзі!





вівторок, 30 липня 2019 р.

Світлі казково-буденні ілюстрації від української художниці Yevhenia Haidamaka (Євгенії Гайдамаки)







Завершується вже другий літній місяць. Ми якось звикли до літа, зима видається далекою. А ми за буденним клопотами чи інтенсивним відпочинком майже не згадуємо того щасливо-казкового відчуття з дитинства, коли літній день – за рік, сповнений світлом і радістю.


На щастя, й дорослим не закриті двері до чарівного літнього світу. Скажімо, якщо трапляться на очі роботи митців, які не втратили здатність бачити щось чарівне в буденності й щедро ділитися з глядачами цим даром.


Саме до таких обдарованих особистостей, як на мене, належить і київська художниця Yevhenia Haidamaka (Євгенія Гайдамака). Не диво, що вона ілюструє дитячі книжки, якими захоплюються й дорослі.


Свого часу художниця побувала в США за академічною програмою ім. Фулбрайта, почала співпрацювати з відомими американськими видавництвами. І зараз вона ілюструє для них книжки, вдаючись не лише до техніки малювання, але й до колажів. Та зараз вона працює із українськими видавцями. Тому її твори можна побачити й у книжках знайомих видавництв.


Більше про творчість Yevhenia Haidamaka можна дізнатися на її сайті: http://yevhaidamaka.com/work


Приємного перегляду робіт мисткині, радісного настрою й гарного літа. друзі!




понеділок, 29 липня 2019 р.

Про щастя в літньому віці з теплотою й світлим гумором - від голландського художника Marius van Dokkum







«Молодість – надто коротка, аби жити тільки заради неї». Як на мене, це – гарна теза. А на сьогодні, коли відсоток пенсіонерів зростає у багатьох країнах світу, ще й актуальна.



І все більше митців звертаються у своїх творах до теми про життя, кохання й щастя тих, кому за… «нн» років. Так, я зумисне виділила «кохання й щастя» окремо, бо це – одна з провідних тем творчості сучасного голландського художника Marius van Dokkum.




У нього бувають дуже ліричні картини, за якими легко вгадати довге, не завжди безхмарне, але таке справжнє життя героїв. Хоча автор вдається і до іронії, інколи навіть їдкої, щоправда, висміюючи не так героїв, як певні суспільні стереотипи чи звички сучасної людини.



Цікаво спостерігати, наскільки різні герої на картинах Marius van Dokkum. Хтось – сентиментальний, щиро закоханий у свого партнера, з яким прожив півстоліття, хтось дуже нагадує всім відомий типаж «бабуся біля під’їзду». А бадьорість і прагнення до повного життя, заняття спортом і подорожування третіх викликає щире захоплення.




Тобто, усе, як і в житті. І фокус тут не тільки і не стільки на поважному віці. Звісно, художник не обмежується тільки цією темою. Однак саме його малюнки з життя голландських пенсіонерів набули неабиякої популярності в інтернет-просторі.



Приємного перегляду робіт Marius van Dokkum і гарного дня, друзі!