четвер, 31 жовтня 2019 р.

Парадні котячі портрети в барокових декораціях від японського художника Tokuhiro Kawai




Інколи доводиться чути про твори якогось художника,що, мовляв. це – комерційне мистецтво. Так, ніби це – щось погане.


Хоча історія того самого образотворчого мистецтва свідчить, що немало шедеврів з’явилося саме на замовлення й навіть була видозмінена в процесі створення із врахуванням смаків того, хто платив. Про цікаві, але не геніальні твори я й починати говорити не буду: їх перелік куди як більш солідний.

І так, сучасний японський художник Tokuhiro Kawai навіть не приховує, що експлуатує у своїх роботах певні теми, які більш чи менш гарантовано привернуть увагу до його творчості й забезпечать успіх. Не диво, що часто у сюжетах його дивовижних картин зустрічаються котики.


Я не надто велика прихильниця постмодерністських ігор, хоч тут підкупає добра така порція гумору й самоіронії, хай і дещо злої. Однак якщо й постити картини із котами дуже близько до дати Гелловіна, то треба робити це як слід.


Тобто або надавати перевагу чорним котам (класика) або ж показати справжню суть цих неймовірних створінь. І ні, я не про якісь там вирвані чи не дуже натяки на пекельну сутність живих істот, а про справжню королівську велич, властиву багатьом котам і кицям.

А тут ще й оформлено в кращих традиціях бароко: із мантіями королівськими, усіма необхідними атрибутами парадних портретів, путті-янголятками і всім таким іншим. Певно, на думку деяких котів то вже й трохи перебір, навіщо підкреслювати очевидні речі аж так відверто? Однак загалом картина складається доста мила. І досить фантасмагорійна, так що якраз впишеться в атмосферу зламу між жовтнем і листопадом.

Приємного перегляду робіт Tokuhiro Kawai та гарного настрою, друзі!





середа, 30 жовтня 2019 р.

Дивовижні дерев'яні метелики й квіти від англійської скульпторки Joey Richardson




Усе почалося з любові до ліса і з віри в дива. Певно, це можна сказати про багатьох митців, однак англійська художниця Joey Richardson якщо не все своє дитинство, то багато довгих щасливих годин провела в лісі.



Її дитячі роки минули в Лінкольнширі – графстві, яке у самій Англії називають «забутим», натякаючи, що його найкращі часи – у далекому минулому. Однак і на сьогодні це – неймовірно гарна, особливо її ліси, що виглядають справді казковими.


У дитинстві Joey Richardson знала всіх вивірок довкола на ім’я, вбачала в корінні й переплетенні гілок крильця метеликів і крила птахів, а вдома малювала дивовижних лісових принцес і чарівниць.


Не диво, що, ставши дорослою, вона присвятила себе образотворчому мистецтву й навіть здобула профільну освіту. Однак тепер вона надає перевагу не пензлю, а різьбленню по дереву.

З-під її рук виходять неймовірно прекрасні скульптури – дуже пливкі, гармонічні, з м’якими лініями – вона створює із дерева квіти і метеликів, бо на тверде переконання мисткині, це – основа краси. А саме краса лежить в основі всесвіту.



Приємного перегляду робіт Joey Richardson і гарного вам дня, друзі!





вівторок, 29 жовтня 2019 р.

Яскравий прекрасний світ в ілюстраціях і батиках американського художника David Galchutt





От буває, що точно знаєш: перед тобою малюнки американського художника (це для прикладу), а не можеш позбутися враження, що чимось його стилістика невловимо нагадує ілюстрації до дитячих книжок українських митців. Хоча, можливо. у талановитих людей із різних кінців світу таки є щось спільне? Хоча б бажання зробити світ на крихту краще, подарувавши йому трохи краси?



Однак говорити про американського митця David Galchutt лише як про ілюстратора, то бути несправедливою до нього. Він ще у дитинстві вирішив, що буде малювати, коли виросте. Та й не дивно для хлопця, чий батько був графічним художником, а мама – дизайнером костюмів.



І треба сказати, що, після завершення Центрального художнього коледжу дизайну в м. Пасадені в 1981 р., він спробував себе у «сімейних» видах мистецтва. А ще – у багатьох інших.




У творчому доробку David Galchutt не лише графічні роботи й розробка дизайну іграшок, але й картини масляними фарбами й аквареллю. Він багато років був «особистим стилістом» славнозвісної ляльки Барбі. А ще – дуже успішно спробував свої сили в мистецтві батика.


Та до його творчості привертає увагу не лише така різнобічність, але й дивовижний погляд на світ – дуже уважний, навіть прискіпливий до деталей і водночас із твердим знаттям, що дива навіть не за рогом, а просто у нас перед очима. Озирнись довкола – й побачить втомлене мудре сонце, чарівного півня, що проганяє нічні страхи дзвінким співом, мудрих, а як не мудрих, так прекрасних сов чи янгола-садівника, який турботливо поливає квіти.


Приємного перегляду робіт David Galchutt і гарного вам дня. друзі!





понеділок, 28 жовтня 2019 р.

Дивовижна паперова казка від кубинської майстрині Elsa Mora






Чи вирізали ви в дитинстві ляльок із паперу, а потім майстрували їм із того ж матеріалу розкішні сукні? Я-от так, хоча ці розваги, які неабияк подобалися малій, підзабулися з часом.



А згадалися зараз, коли я розглядала лялькове місто сучасної кубинської майстрині Elsa Mora. З теплою усмішкою розглядаючи її маленьких ляльок із пап’є-маше, я не могла позбавитись думки, що й мисткиня теж майструвала паперовий світ у дитинстві. От тільки вже й тоді була куди вправнішою ніж я у тому ж віці.


Що цікаво, отой об’ємний, хай і невеликий за розмірами ляльковий світ я дістала «бонусом». Спершу мене захопили насичені деталями, дуже складні й цікаві «паперові скульптури» – багатошарові аплікації майстрині.


Потім захотілося більш детально ознайомитись із її квітковими візерунками (із паперу, звісно). А потім я вже розглядала таких різних, але однаково зворушливих казкових героїнь Elsa Mora.


Не хочу скочуватись до банальності про те, що талановита людина талановита у всьому. Хіба зазначу, що такий різносторонній дар – то диво для глядачів, які можуть обов’язково обрати серед творчості майстрині щось на власний смак.


Приємного перегляду робіт мисткині й чудового настрою на весь день, друзі!