пʼятниця, 31 січня 2020 р.

Веселі пригоди бабусь, дідусів та їхніх онуків у картинах американських художників John і Henry Hintermeister





Доста часто в біографія сучасних митців є рядок, що сповіщає по те, як він чи вона відмовились від постійної роботи на користь творчості. Однак, це – не ознака сучасності. Творчі люди могли ризикнути стабільною роботою, аби присвятити себе улюбленій справі.



От, скажімо, відомий американський художник першої половини ХХ століття John Hintermeister народився в 1869 році у Швейцарії й здобув вищу освіту в Університеті Цюріха. Але потім відхилив пропозицію присвятити себе викладанню й емігрував до США.



Він став художником у суді для місцевої газети (мало хто пам’ятає про цю забуту професію, коли звіти із зали суду в пресі супроводжувались не фотографіями, а швидкими й виразними замальовками «спеціального кореспондента»), також малював календарі й обкладинки для мистецьких журналів.



Томів у нього народився син Henry Hintermeister, який, коли виріс, вирішив стати художником. І тут, власне, й починається ця історія. Бо саме творчий дует John і Henry Hintermeister увійшов до історії американського мистецтва як плідні (вони створили  спільно до 1050 картин) і цікаві митці. Їхні картини дуже позитивні, з відмінним почуттям гумору, вдало поєднують стилізацію й реалізм.



Вони присвячені такі, здавалося б, популярній темі, як життя «американської глибинки». Однак, хай я сама не в захваті від пасторального життя, від такої мальованої Америки отримала справжнє задоволення. Бо хоч і художники часто зверталися до більш ніж традиційних тем: життя разом кількох поколінь, сільська праця й розваги, стосунки людей похилого віку й онуків тощо, але як вони це робили!


Чого варта бабуся в традиційному капелюшку із квітами й довгій сукні, яка хвацько виступає в ролі судді з американського футболу, разом із онуками крізь шпарину в огорожі спостерігає за матчем, пробує свої сили в бейсболі, катається на велосипеді… Дідусь допомагає онуку опанувати нелегку науку обов’язків фермера, вони разом вудять рибу, боксують…


І на сьогодні такі «передові» старші родичі викликали б щире захоплення. Тоді ж це видавалось чимось дивовижним. І хоча тоді картинки видавались гумористичними, у мене викликають щиру й теплу усмішку й певне пишання такими чудовими й ніяк не старими людьми.


Художники John і Henry Hintermeister закликали людей насолоджуватись кожним днем життя, не боятися робити те, що їм подобається. Чи не тому їхні картини здобули таку популярність? І продовжують подобатись людям і зараз, через століття.

Приємного перегляду робіт John і Henry Hintermeister і гарного дня, друзі!




четвер, 30 січня 2020 р.

Портрети котів, що дозволяють зазирнути їм у душу, від американського художника Brian Commerford






П’ятниця, котики. А швидше, справжні портрети котів, у яких головна увага акцентується на внутрішньому світі тварин.



Американський художник Brian Commerford концентрує увагу глядачів на крупних планах котячих голів, бо вважає, що саме так передає їхні духовні якості й почуття, які властиві не лише людям, але й тваринам – ніжність, любов, радість тощо.



Він – прихильник духовного вчення Йогі Пармаханси Йогананда,тож, найперше, його цікавить саме душа тварин, яких він зображає.



А поціновувачі його творчості відзначають не лише незвичайний погляд митця на світ, а й дуже характерну зображальну техніку, що дозволяє відразу відрізнити роботи Brian Commerford серед інших сучасни митців.



Приємного перегляду робіт художника й гарного дня, друзі!






середа, 29 січня 2020 р.

Чарівні й прекрасні дерев'яні фігури для каруселі від американського майстра Tim Racer






Намагаюсь згадати, коли востаннє кружляла на каруселі? І чи хоч на мить тоді замислилась над тим, як саме виготовляють карусельні фігури та з якого матеріалу?



Та якби й замилилась, то точно не змогла б уявити, що в наш вік заводського виробництва й масової штамповки є люди, які вирізають такі фігури власноруч із дерева, а потім дбайливо розфарбовують, перетворюючи на справжні витвори мистецтва. Скажімо, саме так чинить сучасний американський митець Tim Racer.




Що цікаво, коли він отримував вищу освіту в Center for Creative Studies (Дейтрон), то зробив вибір на користь не скульптури, а образотворчого мистецтва. У результаті після отримання диплома він досить швидко здобув репутацію успішного молодого ілюстратора в Чикаго.



Однак 25 років у ролі професійного художника, серед робіт якого чимало комерційних ілюстрацій. – і майстер вирішив спробувати себе в інших видах мистецтва.




Спершу різьблення по дереву сприймалося ним як хобі й можливість відпочити від роботи. Потім це перетворилося на основне заняття. А в 1993 році він почав співпрацювати з Pam Hessey у Hawk’s Eye Studio, що спеціалізується на реставрації й виготовленні фігур для каруселі.




Варто відзначити. що серед його робіт є дуже відомі. Скажімо, відреставровані ним 12 фігур карусельних тварин Dare (ХІХ ст.) знаходиться в постійній експозиції в Музеї штату Нью-Йорк в Олбані. Є й «робочі каруселі», на яких фігури – його роботи. Звісно, Tim Racer вирізьбить і розмальовує різних тварин. Та найбільше самому митцю подобається його серія із «карусельних» псів, у яких відтворюються не лише риси породи, а навіть індивідуальний характер.





Приємного перегляду робіт Tim Racer і гарного дня, друзі!